Prawa Dziecka

DYREKTOR PRZEDSZKOLA: mgr Ewa Jurgiel - Kuś

WICEDYREKTOR PRZEDSZKOLA: mgr Ewa Żurawska

Nasze Przedszkole zlokalizowane jest w dzielnicy Zagórze na osiedlu Gwiezdna. Powstało w roku 1988 jest obiektem wolnostojącym przeznaczonym dla 225 dzieci, mieści się w nim 9 oddziałów. Sale są obszerne, widne, urządzone funkcjonalnie. Przy każdej z nich znajdują się toalety. Budynek otacza duży ogród. Całość zajmowanego terenu jest ogrodzona. Przedszkolny plac zabaw jest tak zagospodarowany, aby dzieci mogły w nim przebywać o każdej porze roku. Zadrzewienie, dająca cień pergola, piaskownice oraz pielęgnowany trawnik dostarczają wspaniałych warunków do zabaw dowolnych oraz zorganizowanych w czasie dni ciepłych i słonecznych. Dodatkowa atrakcją w czasie zimy jest niewielka górka przeznaczona do zjazdów na sankach i innych zabaw na śniegu. Usytuowanie urządzeń ogrodowych: "zielonych sal", mini sceny, przeplotni, pozwalają na bezkolizyjne i bezpieczne przebywanie na powietrzu wszystkich dzieci jednocześnie. Drzewa, krzewy i inne rośliny hodowane w ogrodzie dają dziecku możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i obserwowania jej przez cały rok.

Bardzo dobre warunki lokalowe pozwalają na organizację:

• Konferencji dyrektorów oraz nauczycieli sosnowieckich przedszkoli
  • Warsztatów metodycznych dla nauczycieli
  • Prezentacji podręczników i pomocy dydaktycznych
  • Szkoleń personelu pomocniczego
  • Wystaw i konkursów prac plastycznych