Rekrutacja 2017 / 2018

REKRUTACJA 2017 / 2018

do przedszkoli miejskich na rok szkolny

2017/2018 w Sosnowcu

W Gminie Sosnowiec nabór do przedszkoli  na rok szkolny 2017/2018 będzie prowadzony w 39 miejskich przedszkolach. Rekrutacja na rok szkolnych 2017/2018 będzie odbywać się za pomocą systemu elektronicznego od dnia 18 kwietnia 2017 r. Elektroniczny serwis rekrutacyjny dla rodziców funkcjonować będzie od dnia 18 kwietnia 2017 r. natomiast wnioski wraz z wymaganymi załącznikami będzie można składać w przedszkolach (pierwszego wyboru) w godzinach funkcjonowania placówki od dnia 18 kwietnia br. do 28 kwietnia br. do godz. 17.00 w rekrutacji podstawowej oraz od dnia 13 czerwca br. do dnia 19 czerwca br. do godz. 17.00 w rekrutacji uzupełniającej.

Rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2016/2017 do przedszkoli miejskich mogą złożyć deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, wówczas nie podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu. Złożona deklaracja powoduje gwarancję miejsca w danym przedszkolu. Deklarację kontynuacji wychowania przedszkolnego należy składać do dnia 11 kwietnia 2017 r.

W celu zapisania dziecka do przedszkola należy wypełnić elektroniczny wniosek znajdujący się na stronie internetowej pod adresem:

Rodzice/opiekunowie prawni niemający dostępu do Internetu mogą zwrócić się do przedszkola pierwszego wyboru o pomoc w celu elektronicznego wypełnienia Wniosku przez pracownika przedszkola.

Kryteria przyjęć do przedszkoli  miejskich 2017/2018

Kryteria wynikające z ustawy:

W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych na obszarze Gminy Sosnowiec, niż liczba wolnych miejsc, w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata – 100 pkt;

2) niepełnosprawność kandydata – 100 pkt;

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata – 100 pkt;

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata – 100 pkt;

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata – 100 pkt;

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie – 100 pkt;

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą – 100 pkt;

Kryteria określone przez organ prowadzący:

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria wymienione w Uchwale Nr 568/XLIII/17 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 30 marca 2017 roku w sprawie określenia kryteriów rekrutacji wraz z liczbą punktów oraz dokumentami niezbędnymi do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli, klas I szkół podstawowych w Sosnowcu na rok szkolny 2017/2018:

Lp.

Nazwa kryterium

Liczba punktów

Dokument potwierdzający
spełnienie kryterium

1.

Kandydat z rodziny objętej nadzorem kuratorskim lub wsparciem asystenta rodziny

1. Orzeczenie sądu rodzinnego ustanawiające nadzór kuratora lub jego kopia
  2. Zaświadczenie wydane przez ośrodek pomocy społecznej
    o objęciu rodziny wsparciem asystenta

2.

Aktywność zawodowa bądź nauka obojga rodziców/opiekunów prawnych lub samotnie wychowującego rodzica/opiekuna prawnego

5 pkt

w przypadku jednego rodzica/prawnego opiekuna spełniającego to kryterium

1. Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego potwierdzające  zatrudnienie
  2. Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego kandydata potwierdzające  naukę

w przypadku obojga rodziców/prawnych opiekunów spełniających to kryterium

3.

Kandydat uczęszczać będzie do tego samego, wybranego przez rodziców/opiekunów prawnych przedszkola, w którym rodzeństwo kandydata kontynuuje naukę

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego

4.

Kandydat ze wskazaniem z Poradni

Psychologiczno - Pedagogicznej o konieczności objęcia edukacją przedszkolną

Opinia Poradni Psychologiczno -

Pedagogicznej

5.

Kandydat, którego rodzice/opiekunowie prawni albo rodzic/opiekun prawny mieszkają/a na terenie gminy Sosnowiec
i rozliczają/a podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym
w Sosnowcu

5 pkt

w przypadku jednego rodzica/prawnego opiekuna spełniającego to kryterium

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego

10  pkt

w przypadku obojga rodziców/prawnych opiekunów spełniających to kryterium

Podstawa prawna:

-  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. przepisy wprowadzające  ustawę - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz.60)

-  Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. ustawy – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz.59)

-  Uchwale Nr 568/XLIII/17 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 30 marca 2017 roku

Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu informuje, że rekrutacja do sosnowieckich przedszkoli miejskich na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia 2017 r. Uwaga! W tym roku nabór będzie prowadzony elektronicznie. O konkretnym terminie rozpoczęcia naboru będziemy informować na stronie miasta oraz na stronie przedszkoli.

• 20.09.2017

Przypominamy o terminie płatności

za wyżywienie oraz godziny pobytu dziecka w przedszkolu.

Termin płatności określa umowa  do 10 dnia danego miesiąca .